Results

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013

2015

OPEN   U2200   U2000   U1800   U1600   U1400   U1200   UNR  
OPEN-2   U2200-2   U2000-2   U1800-2   U1600-2   U1400-2   U1200-2   UNR-2  
Game10   Women   Simuls   TrOpen   TrReserve   TrBooster  
Spirits   BlitzSectionals   Blitz-Open   Blitz-U1900   Poker  
14nUnder   14nUnderReserve   9nUnder   9nUnderReserve   14nUnderBlitz   9nUnderBlitz  
14nUnderTeam   14nUnderReserveTeam   9nUnderTeam   9nUnderReserveTeam   Puzzle    
Plc Code  Name (Players:Top 3 used)              Score  Solk   SBx2   Kash   Cum    
    
  1 RC001 Rhapsody Chess Club (14)                 12.5   43.0   66.5   48.0   38.0 
            TANG,Kevin (5.0,979)                 
            YAN,Donald (4.5,937)                 
            HUANG,Wilson (3.0,809)               
            WANG,Aaron (3.0,504)                 
  2 BC001 Beyond Chess (13)                        12.0   43.5   66.0   51.0   35.0 
            YANG,Bowen (4.0,882)                 
            TAM,James (4.0,851)                  
            QIAN,Andrew (4.0,937)                
  3 CE002 Collister Elementary (3)                 10.5   39.5   51.5   46.0   29.0 
            XU,Kevin (4.5,923)                   
            FERNANDEZ,Daniel (4.0,832)           
            BENOIT,Mason (2.0,nnnn)              
  4 HM003 Henderson Middle School (9)               9.0   43.0   42.0   41.0   27.0 
            GONZALEZ,Leo (3.5,947)               
            CABALLERO,Brandon (3.0,795)          
            CARMONA,Chris (2.5,783)              
            MEJIA,Steven (2.5,565)               
  5 AS001 All Star Youth Chess - ASYC (3)           8.5   42.0   36.5   40.0   28.0 
            VAUGHAN,Caleb (3.5,944)              
            VAUGHAN,Jadon (3.0,471)              
            VAUGHAN,Micah (2.0,537)              
*** 
*** 
  6 IC001 Idaho Chess Team (7)                      8.5   39.5   38.0   38.0   28.0 
            MESA,Andrew (3.0,758)                
            RANGANATHAN,Vedant (3.0,nnnn)        
            OLSON-GEYER,Jesse (2.5,828)          
            WILSON,Andrew (2.5,nnnn)             
  7 TC001 Temecula Chess Club (6)                   6.5   34.0   16.5   34.0   21.0 
            CAPEZZONE,Micah G (2.5,405)          
            CAPEZZONE,Caleb K (2.0,514)          
            GUARIN,Nathan Joe (2.0,382)          
            FROMETA,Kaden Emilio (2.0,314)       
  8 MH001 Martinez Home School (2)                  5.5   24.0   21.5   26.0   14.0 
            MARTINEZ,Abraham (3.5,782)           
            MARTINEZ,Abel (2.0,782)              
  9 AC002 American Chess Academy (2)                5.0   28.0   18.0   25.0   16.0 
            ANDRANIGIAN,Armen (3.0,764)          
            RAM,Aditya (2.0,770)                 
 10 BC002 Berkeley Chess School (2)                 4.0   27.5   17.0   21.0   14.5 
            ERDENEBILEG,Erkhes Matthew (2.5,844) 
            ERDENEBILEG,Enkhjin (1.5,395)        
 11  H001 Hanley Academy (2)                        4.0   12.0    8.0   16.0   11.5 
            THELEN, James (2.0,571)              
            HAN,Joseph (2.0,nnnn)